Nezvyčajné jedlá pre deti – zábava v kuchyni 

Nezvyčajné jedlá pre deti – zábava v kuchyni 
reštaurácie pre deti Zaujímavosti

 

Nezvyčajné jedlá pre deti – pre rodičov je náročné presvedčiť deti, aby jedli zdravo a vyvážene. Deti majú často svoje vlastné nároky a obľúbené jedlá, ktoré sa často nezhodujú s tými, čo považujeme za zdravé. No, tu prichádza riešenie: nezvyčajné jedlá pre deti. Tieto jedlá nielenže prinesú zábavu do kuchyne, ale aj skrytú výživu, ktorú deti milujú.

Brokolicové nugetky

Nugetky sú jedným z obľúbených jedál detí, ale bežné kurčacie nugetky sú často príliš mastné a nezdravé. Skúste však brokolicové. Stačí zmiešať nastrúhanú brokolicu s vajcom, strúhaným syrom a strúhankou a upiecť v rúre. Deti budú milovať tieto chrumkavé a zdravé nugetky.

Zeleninové špagety

Mnohé deti milujú špagety, ale nie vždy sú toto jedlo práve najzdravšie. Skúste namiesto bežných cestovín použiť cuketu alebo cuketovú hranolku na prípravu „zeleninových špagiet.“ Zalievanie ich paradajkovou omáčkou so zeleninami je výborným spôsobom, ako dostať viac zeleniny do ich jedálnička.

Avokádové smoothie

Smoothie s avokádom môže byť pre deti veľkým prekvapením. Avokádo pridá šľahačkovej textúre a krémovej chuti, ktorú deti milujú. Môžete ho zmiešať s banánom, jogurtom a medom, a tak získať skvelý zdravý dezert.

Zeleninové palacinky

Obľúbené raňajky môžu byť zdravšie, ak do palaciniek pridáte strúhanú cuketu alebo mrkvu. Deti si nevšimnú rozdiel v chuti, ale budú mať na tanieri extra porciu zeleniny.

Jablkové nachos

Jablkové nachos sú zábavný a chutný spôsob, ako zjesť ovocie. Nakrájajte jablká na plátky a polejte ich arašidovým maslom, medom a rozmarínom. Posypte ich hrozienkami, orechmi alebo čokoládovými čipmi. Toto jedlo je zábavné, zdravé a výborné na desiatu.

Pizza s kysnutým cestom

Kysnuté cesto je zdravšia alternatíva k bežnému pizzovému cestu. Deti môžu užiť vytváranie svojej vlastnej pizze a výberom obľúbených surovín. Cesto môžete pripraviť spolu, čo bude skvelou príležitosťou na spoločnú zábavu v kuchyni.

Nezvyčajné jedlá pre deti ponúkajú vynikajúcu príležitosť pre zábavu v kuchyni a zároveň zabezpečia, že vaše deti dostanú dôležité živiny, ktoré potrebujú pre rast a vývoj. Experimentujte s novými receptami a dovoľte deťom byť kreatívnymi pri príprave svojich jedál. Týmto spôsobom sa môže zdravé stravovanie stať pre nich zábavou a zároveň budú mať radi to, čo majú na tanieri.

Naše ďalšie projekty: