5 nápadov na varenie a pečenie, s vašimi deťmi

5 nápadov na varenie a pečenie, s vašimi deťmi
Tipy na aktivity s deťmi

Varenie s deťmi rozvíja nielen váš vzťah ale i tvorivosť, samostatnosť, motoriku a fantáziu. Môže byť zároveň zábavným a vzdelávacím spôsobom, ako stráviť čas spolu a naučiť ich základy varenia. Tu je päť nápadov na jednoduché a zábavné aktivity v kuchyni:

  1. Vytvorte si vlastný pizzový večer: Nechajte deti pripraviť vlastnú pizzu. Dajte im na výber z rôznych obľúbených prísad, ako sú syry, zelenina, šunka. Nechajte ich zdobiť a upiecť svoje vlastné pizze.
  2. Vytvorte si farebné palacinky alebo lievance: Palacinky a lievance sú ľahké na prípravu a deťom môžete nechať rozhodovať o ich farbe a chuti. Pekárske farbivá nájdete v každých potravinách ale nezabudnite aj na ovocie, čokoládový toping, šľahačku a malé cukrárske ozdoby. 
  3. Urobte si vlastné sušienky: Nechajte deti miešať cesto, vykrojiť rôzne tvary a potom ich ozdobovať polevou.
  4. Pripravte si domáce smoothie: Pomocou rôznych druhov ovocia a zeleniny môžete spolu s deťmi vytvoriť chutné smoothie. Pri tvorbe smoothie z rôznych farieb ovocia zároveň trénujete miešanie farieb. 
  5. Vytvorte si domáce muffiny: Pečenie muffinov je taktiež veľmi jednoduché a zábavné. Nákup surovín nechajte v kreativite vašich detí. Vyberte si napríklad tému ich obľúbenej rozprávky aby ich to o to viac bavilo. Muffiny v štýle binga? alebo to bude paw patrol? tešíme sa na vaše výsledky. 

Príprava jedál je s deťmi síce občas náročná, avšak táto aktivita je odporúčaná aj detskými psychológmi. Okrem rozvoja motoriky, tvorivosti a jednoduchej matematiky posilňujete medziľudské vzťahy. 🙂

Naše ďalšie projekty: