Čo najrýchlejší obed pre deti –  skvelé nápady pre rodičov

Čo najrýchlejší obed pre deti –  skvelé nápady pre rodičov
reštaurácie pre deti Zaujímavosti

Čo najrýchlejší obed pre deti – obed je dôležitou súčasťou dňa pre každého, najmä pre deti, ktoré potrebujú dostatočnú energiu a živiny na rast a správny vývoj. Pre zaneprázdnených rodičov môže priprava rýchleho a zdravého obedu pre deti predstavovať výzvu. Avšak, existujú jednoduché a rýchle spôsoby, ako uvariť chutné a vyvážené jedlo, ktoré si vaše deti obľúbia.

Sendviče na cestu

Sendviče s plnkou z kurčaťa, šunky, syra, zeleniny a nátierky môžu byť pripravené rýchlo a jednoducho. Skúste obložiť sendviče avokádom a listami špenátu pre extra vitamíny.

Quesadilly

Quesadilla je jedlo pochádzajúce z mexickej kuchyne, ktoré je obľúbené po celom svete. Ide o jednoduchú a chutnú pochúťku, ktorá sa skladá z dvoch tortíl (často tortíl z pšeničnej múky), medzi ktoré sa umiestni plnka. Quesadilly s plnkou z vareného kurčaťa alebo mletého mäsa a syra môžu byť pripravené za pár minút. Stačí položiť plnku na tortilu, zložiť ju na polovicu a opiecť na panvici, kým nebude syr roztavený.

Tofu nuggets

Ak máte doma vegetariánske deti, tofu nuggets sú skvelou voľbou. Nasekajte tofu na kúsky, obaľte ich v rozšľahaných vajciach a obložte strúhankou. Potom ich opečte na panvici alebo v rúre.

Tútočky so zeleninou – rýchly obed pre deti

Tútočky (tiež nazývané cestoviny typu „tútoš“) sú druhom cestoviny, ktorá má tvar krátkeho a hladkého valčeka, často s otvorenou alebo závitovou štruktúrou.  Tútočky s dusenou zeleninou sú rýchle a zdravé. Na panvici orestujte zeleninu ako mrkvu, cuketu a brokolicu s trochou cesnaku a olivového oleja, potom ju pridajte do uvarených tútočiek. Dochutíte ich omáčkou podľa potreby.

Rýchla pizza

Rýchla pizza je vždy hitom. Kúpte tenký cesto na pizzu, pridajte paradajkovú omáčku, syr a obľúbené suroviny detí. Pečte na vysokú teplotu asi 10 minút.

Zdravé smoothie

Smoothie je skvelý spôsob, ako deti zasypať ovocím a zeleninou. V mixerovi zmiešajte banán, špenát, jogurt a mrazivú zmes ovocia. Môžete pridať aj lyžicu medu pre sladkosť.

Ryžové placky – rýchle jedlo pre deti

Ryžové placky s vajcom a zeleninou sú rýchlym a chutným obedom. Jednoducho premiešajte uvarenú ryžu s vajcom a nakrájanou zeleninou a opečte na panvici.

Obložené zemiaky

Uvaríte zemiaky a obložíte ich syrom, smotanou a kúskami slaniny. Dajte do rúry na chvíľu, kým sa syr neroztopí.

Domáce polievky

Rýchla domáca polievka môže byť plná zeleniny, mäsa a cestovín. Uvaríte ju vopred a zohrejete podľa potreby.

Ovocný tanier

Nakrájajte rôzne druhy ovocia a servírujte ich na tanieri. Môžete pridať jogurt a trošku medu na dochutenie.

Čo najrýchlejší obed pre deti – pri príprave rýchleho obeda pre deti je kľúčové pamätať na vyváženú stravu, ktorá zahŕňa ovocie, zeleninu, bielkoviny a obilniny. Vyberte si recepty, ktoré zvládnete pripraviť v krátkom čase a ktoré budú mať vaše deti radi. Ak sa vám podarí kombinovať rýchlosť s výživou, budete mať spokojné a zdravé deti.

Naše ďalšie projekty: