Jednoduché recepty pre deti – rozvíjanie lásky k vareniu

Jednoduché recepty pre deti – rozvíjanie lásky k vareniu
Zaujímavosti

Jednoduché recepty pre deti – učiť deti variť je vzácna príležitosť, ktorá nielenže posilňuje vzťahy v rodine, ale aj pomáha budovať zručnosti a lásku k zdravému stravovaniu od útleho veku. Jednoduché recepty pre deti sú ideálnym spôsobom, ako začať postupovať v tomto smere. Teraz vám predstavíme niekoľko jednoduchých a zábavných receptov, ktoré môžete pripraviť spolu s vašimi deťmi.

Domáce pizzové bagety

Pizzové bagety sú jednoduché na prípravu a deťom veľmi chutia. Potrebujete bagety, paradajkový pretlak alebo omáčku, strúhaný syr a rôzne obľúbené prísady do pizzy, ako sú plátky salámy, paprika a šampiňóny. Deti môžu bagety potrieť paradajkovou omáčkou, posypať syrom a pridať svoje obľúbené prísady. Pečte ich v rúre a máte hotovú domácu pizzu.

Tvarohové palacinky

Tvarohové palacinky sú výborným receptom, ktorý obsahuje bielkoviny a vápnik. Stačí zmiešať tvaroh, vajcia, trošku múky a med, a vytvoriť tak palacinkové cesto. Deti môžu potom lyžičkou naliať cesto na panvicu a piecť palacinky. Posypať ich môžete ovocím, džemom alebo jogurtom.

Zeleninové špajzové muffiny

Zeleninové muffiny sú skvelým spôsobom, ako dostať viac zeleniny do stravy vašich detí. Do cesta môžete pridať nastrúhané mrkvy, cuketu alebo brokolice. Deti môžu pomôcť pri miešaní a napĺňaní foriem na muffiny. Pečte ich a užívajte si chutné a zdravé občerstvenie.

Hrnčekové omelety

Hrnčekové omelety sú rýchlym a jednoduchým spôsobom prípravy vaječného jedla na raňajky. Stačí zaliať vajíčka do hrnčeka, pridať nasekané zeleniny, syr a trošku mlieka. Deti môžu hrnčeky zdobiť podľa vlastného uváženia. Omelety sa pečú v mikrovlnnej rúre a sú hotové za pár minút.

Ovocné špajze

Fruit parfaits – tento výraz v slovenčine môžeme preložiť ako „ovocné špajze.“ Špajz je v tomto kontexte výraz pre vrstvené dezerty alebo pokrmy, kde sa vrství rôzne ingrediencie sú zdravým dezertom, ktorý je ideálny na teplé letné dni. Vrstvite jogurt, čerstvé ovocie a granolu do pohárov. Deti môžu vytvárať svoje vlastné kombinácie a zdobiť ich špajze ovocím a medom.

Sendviče so zábavnými tvarmi

Jednoduché sendviče môžu byť pre deti zábavné, ak použijete výrezy v zábavných tvaroch. Vyrobte si sendvičové náplne a nechajte deti vytvoriť sendviče vo svojich obľúbených tvaroch. Takýto kreatívny prístup k jedlu môže deti povzbudiť jesť viac zeleniny a ovocia.

Domáca zmrzlina

Domáca zmrzlina je ďalším skvelým projektom, ktorý môžete robiť s deťmi. Stačí zmiešať smotanu a sladidlo, pridať vanilkový extrakt a zamraziť. Deti môžu vytvoriť svoje vlastné zmrzlinové chute pridaním ovocia, čokolády alebo orechov.

Jednoduché recepty pre deti – nezabudnite, že hlavným cieľom týchto receptov pre deti je mať zábavu a zapojiť sa do procesu prípravy jedla. Spoločný čas strávený pri varení môže posilniť rodinné väzby a zároveň učiť deti dôležité vedomosti. A kto vie, možno aj objavíte malých šéfkuchárov vo vašej rodine!

Naše ďalšie projekty: